S.S.S

Web Tasarım ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Bir web sitesi yaptırmak istiyorum maliyeti ne olur? : Bir web sitesi yaptırmak bir bina yapmaya benzer. Bir bina bir çok biçimde yapılabilir. 2 katlı standart bir biçimde de olabilir (ki web sitenizde standarttan daha çok şey istiyorsanız bunun için aldığınız hizmet sizin için uygun olmaz) 50 katlı bir plaza da olabilir (ki bunun için ücret yüksek gelir). Kısaca her ikisinin inşaası arasında uçurum diyebileceğimiz fiyat farkı bulunur. İzmir Web Tasarım olarak profesyonel çalışmalarımızda ücretlendirme politikamız harcanan zaman, uygulanan teknoloji, iş sonrası ortaya konacak verimlilikle alakalıdır. Özetle şunu söylemeliyiz binlerce yatırım yaparak önemsediğiniz işiniz için web sitesi yaptırmak istiyorsanız ince eleyip sık dokumalı size en uygun olanı ortaya sağlıklı dökebilmemiz için Teklif Talep Formu nu doldurmalısınız. Böylelikle adil bir fiyatlandırma ve bizleri direkt sonuca götürebilecek bir proje planı ortaya koyabiliriz.

Web sitemi size yaptırdım diyelim kendim güncelleyebilir miyim? : Elbette kendiniz de güncelleme yapabilir yada güncellemeler için bizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Web sitesi açmak istiyorum fiyatlar çok farklı ve değişken? Neden? : Altyapı içi harcanan ücretler bir çok firma için ortalama eşittir. Fakat fiyat farkları hedef kitle belirlenmesi, satış stratejisi ve çoğunlukla en önemlisi hizmetin niteliği ile ilgilidir. Bir internet sunucusu üzerinde bir çok web sitesi barındırılabilir fakat optimum değer aşılırsa maliyet düşeceği gibi tüm hizmet alan kişilerinde hizmet kalitesi düşer ve sorunlar yaşanır. Bir web sitesi yaptırmak ciddi bir iştir ve düşük bir fiyatlandırma ile verilecek hizmetten şüphe edilmelidir. İzmir Web Tasarım olarak fiyatlandırmamız optimum fiyat/performans dengesindedir.

Domain nedir? : İnternet alan adlarına domain denir. Örneğin www.turkbalikavi.com TÜRK BALIK AVI internet sitesinin alan adıdır.

Herkes domain alabilir mi?: Her uzantı için geçerli olmamakla beraber .com .net .org gibi en üst seviye alan isimlerini isteyen herkes alabilir.

Domain Kayıt işlemleri nasıl gerçekleşir? : İzmir Web Tasarım sizin adınıza internet’te kayıt edilebilecek en iyi adresleri tespit eder ve size sunar. İçerisinden satın almak istediklerinizin ödemesini gerçekleştirdiğinizde sizin adınıza tüm tescil ve evrak işlemlerini tamamlar.

Aldığım bir domain’i bir başkası satın alabilir mi? : Hayır internet alan adları kısaca domainler tekildir. Siz bir adresi satın alırsanız örneğin turkbalikavi.net bir başkası da aynı adresi tescil süresi ve koşulları değişmeden sizden alıp tescil ettiremez.

Aldığım Domain’i değiştirebilir miyim? : Alan adlarının isimleri aktif olduktan sonra değiştirilemez.

Süresi dolmuş olan bana ait bir domain’i nasıl yenilerim? : Süresi dolmuş domainler bitiş tarihinden itibaren 30 gün boyunca domain kayıt bedelinden farkIı daha yüksek bir bedel karşılığında yenilenebilir.

Süresi dolmuş olan ancak bana ait olmayan bir domain’i nasıl satın alırım? : Süresi dolmuş olan ve uzatması yapılmamış domainler 76. günde tekrar satışa çıkar ve herkes tarafından alınabilir.

Satın aldığım domain’i ne zaman kullanmaya başlarım? : İzmir Web Tasarım tarafından satın alınan bir domain’in internet’te yer alabilmesi için bir hosting hesabına ve domain’ inizin dns adreslerinin bize yönlendirilmiş olması gerekir. Dns yönlendirmesi yapılmış bir adres 15 dk ile 24 Saat arasında içerisinde aktif hale getirebiliriz.

Web Hosting Nedir? : Yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir. İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediğiniz dosyaların saklanması gerekir.

İşte web sitenize ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Web Barındırma işlemi için bir Hosting hizmet paketi seçerken erişimi hızlı, güvenilir ve sürekli ulaşılabilir, uygun fiyatlı, sunucu performansı yüksek olan, yayımlamak istediğiniz kodların gerektirdiği yazılım ve teknik desteği içeren bir hosting paketi seçmeniz gereklidir.